Aktuality športového klubu

Majstri Európy 2019

V termíne od 26.8.-1.9.2019 sa v španielskej Seville konali Majstrovstvá Európy v bocci. Pre našu
reprezentáciu to bol mimoriadne dôležitý turnaj, nakoľko víťaz každej kategórie získal priamu
miestenku na nadchádzajúce paralympijské hry Tokio 2020.

Slovenským boccistom sa mimoriadne darilo v súťaži jednotlivcov. Najcennejší kov si zabezpečil v BC4 Samuel Andrejčík po víťazstve nad Nemcom Borisom Nicolaiom 5:4, čím získal pre Slovensko priamu miestenku na PH 2020.

Ďalšiu medailu v kategórií BC4, bronzovú, získala Michaela Balcová, ktorá otáčala stav v zápase proti Maďarovi Lászlóovi Hegedűsovi z 1:4 na konečných 5:4! Tretiu medailu, takisto bronzovú, pridal Tomáš Král v kategórií BC1.

Po troch cenných kovoch v individuálnych súťažiach sme sa dočkali zlata aj v súťaži párov BC4. Naša trojica Michaela Balcová, Samuel Andrejčík, Martin Strehársky ho vybojovala po finálovom triumfe nad Veľkou Britániou 4:0. Tým si Slovensko zabezpečilo už druhú priamu miestenku na PH!

Tím BC1/2 v zložení Kristína Kudláčová, Róbert Mezík, Rastislav Kurilák (BC2), Tomáš Král a Martin Opát (BC1) sa umiestnili na 4.mieste po prehre s Veľkou Britániou 2:8.