ŠK Altius 9 Športy 9 Boccia

Boccia

Boccia je šport určený pre ľudí s najťažšími formami zdravotného postihnutia. Boccia umožňuje zažiť naozajstné športové súťaženie ľuďom, ktorí sa žiadnemu inému športu venovať nemôžu.

Opis hry

Boccia je loptová hra, v ktorej sa hráči snažia hodiť svoju loptičku čo najbližšie k cieľu. Súperi majú obaja po 6 loptičiek, jeden červenej farby, druhý modrej farby a hádžu na cieľovú loptičku bielej farby. Loptičky sú mäkké, z umelej alebo pravej kože plnené plastovými granulami, vážia približne 1/4kg. Hrá sa na hladkom povrchu v interiéri, na ihrisku s rozmerom 6×12,5m. Hráč, ktorý nahádže bližšie k bielej loptičke viac lôpt ako súper, vyhráva.

Je to paralympijský šport, pre ktorý platia medzinárodné pravidlá pod záštitou Medzinárodnej športovej federácie boccie (angl. Boccia International Sports Federation) – BISFed.

Hráči sa podľa druhu zdravotného postihnutia rozdeľujú do 5 kategórií: BC1, BC2, BC3, BC4, BC5.

Viac informácii nájdete v publikácii BOCCIA – základy športovej prípravy. Kniha obsahuje mnoho prospešných informácií z oblasti športového odvetvia, ktorému sa venujete. Veríme, že bude pre vás inšpiráciou a prínosom aj v ďalších oblastiach športovej prípravy ako psychológia, rehabilitácia či stravovanie športovca. Ak máte vo svojom okolí záujemcov o tento šport, môžete im knihu odporučiť. Nájdu v nej odpovede na mnoho otázok…

V prípade záujmu knihu nájdete na stránke www.martinus.sk.

TRÉNINGOVÁ ČINNOSŤ BEZ OBMEDZENÍ

Tréningy v telocvični na Mokrohájskej sú v plnej prevádzke v pôvodných časoch bez obmedzenia počtu osôb.

Telocvičňa, Mokrohájska 3, Bratislava

 

pondelok 15:30 – 19:00
utorok 16:00 – 18:00
štvrtok 15:00 – 19:00
sobota 13:00 – 17:00
Martin Gabko reprezentačný tréner altius1997@gmail.com
Michaela Balcová tréner mládeže +421 917 516 130 michaela305@gmail.com