Máme majstrov sveta

Turnaj sa odohrával v exhibičnej hale ExCeL – Exhibition Centre Liverpool, nachádzajúcej sa v miestnom prístavisku. Turnaj mal veľkolepú atmosféru, k čomu prispel aj priamy televízny prenos na stanici BBC, kde boli naživo zápasy aj našich hráčov. Po príchode do Liverpoolu naši športovci absolvovali dva oficiálne tréningy, po nich kontrolu materiálu a otvárací ceremoniál.

V súťaži jednotlivcov sa v silnej konkurencii 190 hráčov z 33 krajín najlepšie umiestnili Tomáš Král na 6.mieste a Róbert Mezík na 4.mieste.

Po súťaži jednotlivcov naši športovci nastúpili v súťaži Párov BC4 a Tímov BC1/2. Tím BC1/2 v zložení Róbert Mezík, Rastislav Kurilák, Tomáš Král, Kristína Kudláčová a Jakub Nagy v skupinových zápasoch zvíťazil len jedenkrát a po ďalších dvoch prehrách sa im nepodarilo postúpiť do štvrťfinále.

Pár BC4, v zložení Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky, zaváhal len raz. Po dvoch víťazstvách a jednej prehre v skupine postúpili naši reprezentanti do štvrťfinále. Tu zdolali domáce Anglicko a neskôr v semifinále aj hráčov z Hong Kongu. Vo finále po veľmi dramatickom a vyrovnanom zápase zdolali Thajsko, získali titul Majstrov sveta a týmto úspechom sa veľmi priblížili k účinkovaniu na Paralympijských hrách v Tokiu v roku 2020.