ME v boccii – Sevilla 2021

Na Majstrovstvách Európy 2021, ktoré sa konajú od 22.11. – 1.12.2021 v španielskom meste Sevilla bude Slovensko reprezentovať deväť Slovákov.

Už v pondelok v skorých ranných hodinách odchádza výprava slovenských reprezentantov na Majstrovstvá Európy (ME) v boccii. Tie sa budú konať v Seville v španielskom regióne Andalúzia. ME budú prvým európskym turnajom nového paralympijského cyklu a už počas nich budú v platnosti niektoré z nových pravidiel boccie.

Slovensko bude mať zastúpenie vo všetkých kategóriách a disciplínach. Stane sa tak po dva a pol roku, keď sme mali zastúpenie “na všetkých frontoch” na turnaji BISFed Regional Open v Záhrebe v Chorvátsku.

Nominácia SR

BC1: Tomáš Král (Tímy BC1/BC2)

BC2: Róbert Mezík, Kristína Kudláčová (Tímy BC1/BC2), Rastislav Kurilák (iba jednotlivci)

BC3: Boris Klohna, Ľuba Škvarnová (Páry BC3), Adam Burianek (iba jednotlivci)

BC4: Michaela Balcová, Martin Strehársky (Páry BC4)

Náš realizačný tím budú tvoriť: Pavel Král, Marcel Kudláč, Matúš Grega, Michal Kall, Juliana Marušáková, Anton Puk, Peter Balco a Martin Gabko.

Ľuba Škvarnová s asistentkou Julianou Marušákovou sú reprezentačné debutantky a počas prvých dní v Seville ich bude čakať aj medzinárodná zdravotná klasifikácia. Samuel Andrejčík sa ME nezúčastní kvôli zdravotným dôvodom.

ME sa budú prvýkrát hrať v novom formáte, v ktorom budú súťaže jednotlivcov vo všetkých kategóriách rozdelené na mužské a ženské. V súťaži párov a tímov bude musieť byť počas zápasu na kurte vždy jedna žena. Zároveň nebude možné vykonávať striedania medzi smenami.

Program SR

 22. 11. (pondelok): Odlet do Sevilly

23. 11. (utorok): Kontrola náradia, oficiálny tréning

24. 11. (streda): Oficiálny tréning, zdravotná klasifikácia (Ľuba Škvarnová), otvárací ceremoniál

25. – 28. 11. (štvrtok – nedeľa): Súťaž jednotlivcov

29. – 30. 11. (pondelok – utorok): Súťaž párov a tímov, záverečný ceremoniál

1.12. (streda): Návrat na Slovensko