Víťazi ocenení SZTPŠ za rok 2022

Úspešný rok 2022 v podaní športovcov a členov nášho športového klubu sa prejavil aj v oceneniach Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ). Ocenenia sa udeľovali v kategóriách Jednotlivec, Športová dvojica/Tím, Junior a Tréner.

Najlepším jednotlivcom sa stala boccistka a členka ŠK Altius Michaela Balcová, ktorá v minulom roku ovládla stupne víťazov na každom medzinárodnom turnaji, a tiež získala titul majsterky sveta. Druhé miesto obsadil cyklista Jozef Metelka a na treťom mieste bola opäť členka nášho športového klubu, strelkyňa Veronika Vadovičová.

V kategórii športová dvojica/tím zvíťazil Pár BC4 v boccii, ktorého členkou je aj naša Michaela Balcová. V roku 2022 získal bronz na Svetovom pohári v Brazílii, zlato na Svetovom pohári v Portugalsku a na MS v boccii pridal striebornú medailu. Vo svetovom rankingu im tiež patrí prvenstvo.

Juniorskú kategóriu opäť obsadila členka nášho športového klubu, boccistka Eliška Jankechová, ktorá zvíťazila na Európskych hrách mládeže vo fínskom Pajulahti a zlato pridala aj na turnaji World Challenger v holandskom Veldhovene.

V kategórii tréner získal prvenstvo Martin Gabko, reprezentačný tréner boccistovpredseda ŠK Altius.

 

Všetkým oceneným ďakujeme za dosiahnuté výsledky a srdečne blahoželáme k oceneniam.