Z Poľska si prinášame sedem medailí

Od 5. do 12. septembra sa v poľskej Poznani uskutočnil medzinárodný bodovaný turnaj Boccia Regional Open 2018. Slovensko malo na tomto zastúpenie vo všetkých kategóriách. Domov si prináša 7 medailí.

V úvodnom dni turnaja naša výprava absolvovala oficiálny tréning, kontrolu športového materiálu a otvárací ceremoniál. Turnaj sa začal súťažou jednotlivcov, kde nastúpilo všetkých 10 našich športovcov. Zo základných skupín sa nepodarilo postúpiť Petrovi Minarechovi, Borisovi Klohnovi a Martinovi Strehárskemu. Ostatní hráči pokračovali v boji vo štvrťfinále, kde však na svojich súperov nestačili Michaela Balcová a Jakub Nagy. 5 hráčov sa tak dopracovalo až do bojov o medaily. V kategórií BC1 získal Tomáš Král po prehre v semifinále bronzovú medailu.  V kategórií BC2 sme sa tešili až z dvoch cenných kovov, Rastislav Kurilák získal pre Slovensko druhú bronzovú medailu a Róbert Mezík pridal tretiu – striebornú. V kategórií BC3 sa zo Slovákov do finále prebojoval Adam Burianek, ktorý prispel do zbierky ďalšou striebornou medailou. Piatu, zlatú medailu, získal v kategórií BC4 Samuel Andrejčík.

Po súťaži jednotlivcov nasledovala súťaž párov a tímov. Páry BC4 mali už v prvý hrací deň na konte 3 tesné prehry a ani posledná výhra im na medailu nestačila. Zato Tím BC1/2 a Pár BC3 sa po napínavých zápasoch prebojovali až do finále, kde do zbierky pridali ďalšie dve strieborné medaily.  

Nakoniec sa naša výprava vrátila domov so siedmymi medailami. Jednou zlatou, štyrmi striebornými a dvoma bronzovými!