Aktuality športového klubu

ME v Bocci Póvoa de Varzim 2017

Už v stredu, 25.októbra 2017 v skorých ranných hodinách odchádza naša reprezentácia na posledný, no najdôležitejší tohtoročný medzinárodne bodovaný turnaj. Majstrovstvá Európy 2017 sa budú konať v portugalskom meste Póvoa de Varzim.

Na turnaji nás budú reprezentovať zástupcovia z každej kategórie; v kategórii BC1 (Tomáš Král, Jakub Nagy), tri miesta v kategórii BC2 (Róbert Mezík, Martin Opát, Peter Minarech), v kategórii BC3 máme jedného zástupcu (Adam Burianek) a v BC4 (Samuel Andrejčík, Michaela Balcová, Martin Strehársky).

Svoju premiéru na medzinárodnom bodovanom podujatí zažije hráč kategórie BC2 Martin Opát. 

Na turnaji sa odohrajú súťaže párov a tímov aj súťaže jednotlivcov. Naša krajina má zastúpenie vo všetkých disciplínach okrem párov BC3. Celkovo existuje teda 6 disciplín, kde je možné získať pre Slovensko medaile (páry BC4, tímy BC1/2 a súťaž v jednotlivcoch BC1, BC2, BC3 a BC4. Celá boccistická výprava odchádza na Majstrovstvá Európy s pokorou, nakoľko po paralympijských hrách museli kvôli zmene pravidiel meniť svoj športový materiál. Pevne však veria, že už sú so svojimi loptami dobre zohratí, podajú čo najlepší výkon a potešia svojich fanúšikov na Slovensku čo najlepšími umiestneniami.

Všetky aktuality

PARTNERI

 

Top